Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Popyt na kredyty mieszkaniowe już nie tak wielki

Popyt na kredyty mieszkaniowe już nie tak wielki (2017-10-13)

Ostatnie miesiące roku mają przynieść kilkuprocentowy wzrost sprzedaży hipotek. Cały rok pod tym względem będzie najlepszy od lat.

We wrześniu popyt na kredyty mieszkaniowe wzrósł o 3,1 proc. rok do roku (biorąc pod uwagę wartość, o jaką wnioskowano) - wynika z indeksu obliczanego przez Biuro Informacji Kredytowej. To kolejny po sierpniu miesiąc, w którym dynamika popytu hamowała. Średnia wartość indeksu od początku roku to 13,5 proc. W sierpniu popyt urósł o 7 proc., ale lipiec i czerwiec były dużo lepsze ze wzrostem odpowiednio o 24 proc. i 20 proc.

Skąd to hamowanie? - W ostatnim okresie zaobserwowaliśmy, że istotna część popytu na kredyty mieszkaniowe pochodziła od klientów, którzy posiadali już taki kredyt i wnioskowali o kolejny. Udział takich klientów zbliżył się do 20 proc. - mówi Sławomir Grzybek, dyrektor departamentu business intelligence w BIK. W jego opinii dużą część wśród tych klientów stanowiły osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w celach inwestycyjnych.

Więcej informacji: „Popyt na kredyty mieszkaniowe już nie tak wielki"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.