Wobec ogromu cierpień i niewyobrażalnego wymiaru tragedii narodowej, która miała miejsce 10 kwietnia br., pozostajemy dogłębnie wstrząśnięci oraz świadomi ogromnej straty i pustki, którą wniosła w nasze życie śmierć wszystkich osób, które zginęły w katastrofie.

Rodzinie Ofiar oraz ich Bliskim przekazujemy wyrazy głębokiego żalu i najszczersze kondolencje, Zarząd oraz Pracownicy Instytutu

Baza firm Dodaj firmę

CERTYFIKACJA ENERGETYCZNA OBIEKTÓW KOMERCYJNYCH ORAZ OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

AUDYT ENERGETYCZNY NA POTRZEBY TERMOMODERNIZACJI

newsletter
Strona główna | Aktualności | LIETUVOS ENERGIJA: ŻADNE NOWE PROPOZYCJE W ZAKRESIE PROJEKTU LITPOL LINK NIE...

LIETUVOS ENERGIJA: ŻADNE NOWE PROPOZYCJE W ZAKRESIE PROJEKTU LITPOL LINK NIE BYŁY I NIE SĄ ROZWAŻANE (2010-03-12)

Lietuvos Energija dementuje informacje rosyjskiego dziennika "Kommiersant", który napisał, że spółka rozważa zaproponowanie stronie rosyjskiej dołączenie do przygotowywanego projektu połączenia energetycznego pomiędzy Polską i Litwą.

"Żadne nowe propozycje w zakresie projektu LitPol Link nie były i nie są rozważane. Projekt jest realizowany wspólnie przez Lietuvos Energija oraz operatora systemu przesyłowego po stronie polskiej PSE Operator i obejmuje budowę dwutorowej linii przesyłowej 400 kV z Ełku w Polsce, do miasta Alytus na Litwie" - czytamy w komunikacie, który we czwartek w imieniu prezesa zarządu Lietuvos Energija Aloyzasa Koryzny wydał prezes zarządu LitPol Link Jarosław Niewierowicz.

W czwartkowym wydaniu dziennik "Kommiersant" napisał, powołując się na Koryznę, że Litwa zamierza zaproponować Rosji udział w projekcie połączenia swojego systemu energetycznego z Polską. Rosyjska gazeta wyjaśnia, że chodzi o litewsko-polski most energetyczny LitPol Link.

 

 

To jest tylko fragment artykułu. Więcej: Lietuvos Energija: Żadne nowe propozycje w zakresie projektu LitPol Link nie były i nie są rozważane